Dobrá zprava pro kurýry. Ford modernizoval modely Transit a E-Transit. Systém Delivery Assist má urychlit samotné doručení

Přidat na Seznam.cz

Společnost Ford Pro oznámila modernizaci modelů Transit a E-Transit s příchodem druhé poloviny roku 2023. Oba dostanou nové digitální funkce a vylepšené technologie. Cílem je pomoci podnikům optimalizovat provoz.

„Jako lídr v prodeji užitkových vozidel v Evropě již osm let po sobě nepřestáváme hledat způsoby, jak udržet naše zákazníky před konkurencí,“ řekl Hans Schep, generální ředitel Ford pro Evropu. Ford Transit 2024 má všechny předpoklady k tomu, aby se mu to opět podařilo.

Vylepšení se dočkají jak po technologické stránce, tak i v oblasti výkonu, funkčnosti a spolehlivosti. Mezi vylepšení patří software a služby Ford Pro, přidaná konektivita 5G, bezdrátové aktualizace Ford Power-Up, 12palcový dotykový displej. Zcela nová je technologie asistenta pro doručování a integrační systém Upfit. Co se týče výkonu, jízdních vlastností a spolehlivosti, k dispozici bude ve své třídě nejlepší přední náprava, 8stupňová automatická převodovka a lehčí podvozek. Ford si dal opravdu záležet, aby uživatelům Transitu a E-Transitu vše co nejvíce usnadnil.

Jaká technologická vylepšení na uživatele čekají?

Prvním vylepšením je komunikační a informační systém SYNC4 s podporou dotykového displeje s 12 obrazovkami umístěného uprostřed palubní desky a digitálního přístrojového panelu s 8 obrazovkami spolu s připojenou navigační funkcí Conected Navigation. Tyto funkce řidiči výrazně usnadní práci, protože navigace bude poskytovat dopravní info v reálném čase, a tudíž dokáže efektivně plánovat cesty a dodržovat časový harmonogram.

Kromě „nadupaného“ displeje a vylepšené navigace nabízí volitelná funkce Delivery Assist, která je nabízena u modelů Transit s dlouhým rozvorem a E-Transit s automatickou převodovkou, automatizaci bezpečnostních úkolů pro řidiče doručovatelů. Pro mě výborný nápad, jak urychlit samotné doručení. Smyslem asistenta pro doručování, je zkrátit čas řidiče až o 20 sekund při každé zastávce potřebné k výdeji zásilek. Zaparkováním se vypne motor, aktivují se výstražná světla a alarm a zamknou se všechny dveře, které řidič nepoužívá k výstupu z kabiny nebo přístupu k zásilkám.

Po sešlápnutí brzdy se motor spustí a výstražná světla se vypnou. Dalším vylepšením je integrační systém Upfit, který umožňuje řidiči ovládat dodatečnou výbavu prostřednictvím digitálních tlačítek na dotykovém displeji v kabině. Ten je také propojen s balíčky dálkového monitorování Ford Pro, jako je například monitorování teploty v chladírenských vozidlech. Aby toho nebylo málo, vozidlo bude vybaveno také nejnovějším modemem 5G, který zajistí superrychlé připojení k chytrým technologiím s možností bezdrátové aktualizace bez nutnosti návštěvy prodejce.

Vylepšení pro výkon, efektivitu a schopnosti

Kurýři běžně provádějí až 150 dodávek denně. Bezpečnost řidiče a nákladu je velmi důležitá. V roce 2024 se stane standardní výbavou sada pokročilých asistenčních systémů pro řidiče. V současné době asi většina lidí zná bezpečnostní systém před nehodou s funkcí autonomního nouzového brzdění, varovný systém, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a inteligentní asistent pro udržování rychlosti, sledování mrtvého úhlu s upozorněním na okolní provoz, inteligentní adaptivní tempomat s funkcí vycentrování do jízdního pruhu, systém automatického startování/vypínání motoru, automatický parkovací asistent s 360stupňovou kamerou.

Ford Transit 2024 dostane 8stupňovou automatickou převodovku i pro verze s pohonem předních kol. Ta zvyšuje výkon, efektivitu a komfort řidiče. Nová převodovka zvyšuje schopnost vozu přepravit až 4 250 kg celkové hmotnosti a až 6 000 kg celkové hmotnosti. To je nárůst o úctyhodných 700, resp. 1 750 kg. Přibydou nové náboje kol a brzdové systémy, které sníží neodpruženou hmotnost až o 27 kg (v závislosti na konfiguraci vozidla). Nová konstrukce však vozidlo nejen odlehčí, ale umožní také rychlejší výměnu brzdových destiček. Pro modely s pohonem bude k dispozici nový paket GAWR, který zvýší maximální hmotnost přední nápravy z 1850 kg na 2000 kg.

Zdroj: redakce, Auto Express