Do automobilů se montují díly z praček. Zoufalství dosahuje vrcholu

Přidat na Seznam.cz

Server Autoevolution přinesl zajímavou informaci z rozhovoru s ředitelem společnosti vyrábějící elektroniku. Podle něj výrobci automobilů kupují jiná zařízení, například pračky, aby získali procesory pro automobily.

Zpočátku se to považovalo za kolující legendu, ale podle autoevolution.com tomu tak skutečně je. Tyto informace získal web v rozhovoru s generálním ředitelem společnosti ASML Peterem Wenninkem. Společnost ASML je klíčovým světovým výrobcem elektroniky, takže má o trhu velmi široký přehled. Podle ředitele společnosti jsou tyto legendy pravdivé.

Výrobci automobilů, kteří to nejvíce potřebují, shánějí elektroniku všemi možnými způsoby, aby splnili své zakázky. Jdou až do takových krajností, že kupují jiné spotřebiče, například bílé zboží, aby je rozebrali a vybrali z nich součástky, které si pak přizpůsobí svým potřebám.

Někteří neměli na výběr, protože nebylo možné pozastavit výrobu nebo dodávat vozy bez klíčových prvků. Jiní zvolili druhou cestu, takže zákazníkům dodávají vozy v neúplných specifikacích. V některých prodejnách je snazší koupit nejjednodušší verzi výbavy než bohatší. To bylo ještě před několika lety nemyslitelné – ty nejjednodušší byly obvykle uvedeny pouze v cenících, ale nevyráběly se.

Očekává se, že krize v dodávkách elektroniky pro automobily se do konce roku zmírní, ale ne kvůli zvýšení nabídky komponentů, ale kvůli snížení poptávky po automobilech.

Zdroj: autoevolution.com