DeLorean Alpha5 je velkým návratem značky. Bude na elektřinu, ale plánuje se i V8

Přidat na Seznam.cz

DeLorean je oficiálně zpět. Model Alpha5 je reinkarnací kultovního modelu DMC-12 vyráběného na počátku 80. let. Mnohem výkonnější a poháněné elektřinou. Výrobce však již nyní oznamuje další modely, včetně spalovacích, jak píše server The Verge.

Oficiální premiéru elektrického modelu naplánoval DeLorean na srpnovou soutěž elegance v Pebble Beach. V té době se Alpha5 všem osobně odhalí. Už ale víme, co můžeme očekávat, protože výrobce zveřejnil grafiku exteriéru a interiéru. Odhalil také některé technické detaily.

Alpha5, jak se první moderní model DeLoreanu jmenuje, má čtyřmístnou karoserii, která kombinuje vlastnosti limuzíny a kupé. Tvůrci samozřejmě nezapomněli ani na charakteristické dveře směřující vzhůru, které byly charakteristickým znakem kultovního modelu DMC-12. Jejich velikost a absence sloupku B zaručují snadný přístup do interiéru.

Stejně jako u modelu DMC-12 je za design zodpovědné studio Italdesign. Alpha5 je bezpochyby pohledný design, ale ti, kteří doufají v mnoho odkazů na svého předchůdce, mohou být poněkud zklamáni. Zajímavé je, že je to opravdu velké auto. S délkou 4995 mm se řadí do stejné kategorie jako Porsche Taycan. Také z hlediska výkonu.

Přestože přesné údaje o elektrickém pohonu nejsou známy, ví se, že první stovka se na displeji přístroje objeví zhruba za 3 sekundy a maximální rychlost je 249 km/h. Maximální dojezd 482 km je také slibný. To vše díky baterii o kapacitě 100 kWh.

Jak se na moderního elektrikáře sluší, vůz má minimalistický interiér se dvěma displeji, z nichž ten centrální se zdá být překvapivě rozumně velký. Kabina se zdá být prostorná a pohodlná, čtyři samostatná sedadla vypadají pohodlně a dobře drží v zatáčkách.

Další podrobnosti o modelu Alpha5 bychom se měli dozvědět při uvedení na trh, které je naplánováno na 21. srpna 2022. Již nyní je však jasné, že značka nehodlá zůstat u jednoho modelu. Současný šéf Joost de Vries, který dříve pracoval pro společnosti Karma a Tesla, nedávno odhalil plány na sportovní osmiválec a vodíkové SUV. Nezbývá nám nic jiného než držet palce, abychom se dokázali vrátit.

Zdroj: theverge.com