Další čínská značka. Huawei bude vyrábět auta

Přidat na Seznam.cz

Společnosti Huawei a další dvě společnosti Changan a CATL uvádějí v Číně na trh novou automobilovou značku jménem Avatr. Jedná se o značku, která bude vyrábět elektromobily. Výjimečnost této společnosti spočívá v tom, že Huawei, spojovaný především s telefony, plní své sliby a vstupuje na automobilový trh, píše portál technode.com.

Hlavním akcionářem tohoto podniku je však společnost Changan, která na začátku letošního roku zvýšila svůj podíl ze 45 % na 95,8 %. CATL je naopak dodavatelem lithium-iontových baterií a vozy Avatr budou využívat technologii vyvinutou společností Huawei.

Jejich prvním společným výtvorem je futuristické SUV – Avatr 11. Na první pohled zaujme přední část tohoto vozidla, která se vyznačuje úzkými LED světly v horní části přední části a druhou sadou pod nimi, která zasahuje až do nárazníku. Střešní linie je poměrně strmě skloněná a kliky dveří se skrývají v karoserii.

Stejně nápadná je i zadní část vozu s jedním světelným panelem LED. Má také malé svislé zadní okno a velké víko zavazadlového prostoru.

Bohužel nebyly k dispozici žádné fotografie interiéru a informace o technických údajích jsou kusé. Zatím je známo pouze to, že Avatr 11 dokáže zrychlit na 100 km/h za méně než 4 sekundy a že na jedno nabití ujede přibližně 700 km.

Nic dalšího zatím nebylo uvedeno. Časem se jistě objeví další informace.

Zdroj: technode.com