Dacia představila zcela novou verzi Dusteru. Auto si vydělá peníze samo na sebe

Přidat na Seznam.cz

Dacia představila zcela nový model s názvem Duster Commercial. Speciální verze vychází z verze pro SUV, ale nabízí praktickou úložnou plochu 1,5 m3. Tato Dacia si sama vydělá.

Dacia Duster Commercial používá stejnou specifikaci jako osobní model. Bude k dispozici ve třech úrovních výbavy a možnosti motoru budou zahrnovat benzín TCe i naftu dCi. Dieselová verze bude navíc k dispozici s pohonem všech kol.

Praktický nákladový prostor má uspokojit potřeby zákazníků dodávkových a malých dodávkových vozidel. Z tohoto důvodu je každý Duster přestavěn v závodě Renault Tech – zadní sedadlo je odstraněno, aby se vytvořil co největší nákladový prostor.

Podlaha je zcela rovná a pokrytá speciálním kobercem. Součástí sady pro přestavbu je Duster také s přepážkou s omezovačem zatížení. Umožňuje vám bezpečně oddělit cestující vpředu od nákladového prostoru.

Uvnitř najdete také čtyři montážní háky a odnímatelný kryt nákladu až po linii okna. Pravidelná police je na svém místě, ale nový přídavný kryt nákladu vyplňuje mezeru, aby bylo zajištěno úplné pokrytí nákladového prostoru. Důležité je, že oba kryty lze snadno sejmout, aby se do nich vešly větší a objemné předměty.

Foto: Dacia

Velikosti a zabezpečení
Maximální délka nakládky je 1557 mm a šířka 1247 mm. Pro zvýšení bezpečnosti má Dacia Duster Commercial neotevíratelná zadní okna a fólii omezující výhled na nákladový prostor. Standardním vybavením je také alarm.

Výška SUV je výhodou při nakládání těžkých a objemných předmětů, aniž byste museli sáhnout nízko do nákladového prostoru. Ten může nést celkovou zátěž až 492 kilogramů.

Exteriér modelu Dacia Duster Commercial se ve srovnání s verzí osobního auta příliš nezměnil. Používá stejný balíček, který mimo jiné zahrnuje všechny možnosti metalických barev, hliníkových ráfků a terénních doplňků. Výrazný LED světelný podpis na přední straně završuje sada hranatých koncových světel zadních světel Dacia.

Foto: Dacia

Motory – benzín a nafta!
K dispozici jsou dva benzínové motory – TCe 90 a TCe 130 – oba s pohonem předních kol. Naftový motor Blue dCi 115 je k dispozici ve verzích 4 × 2 nebo 4 × 4, přičemž druhá varianta z nich je nejvhodnější pro ty, kteří chtějí co nejvíce využít vytrvalostního potenciálu Dusteru. Všechny modely jsou vybaveny šestistupňovou manuální převodovkou.