Dacia Jogger, Sandero a Sandero Stepway dostanou další bezpečnostní výbavu. Cena zůstane stejná

Přidat na Seznam.cz

Dacia výrazně zvýšila bezpečnostní výbavu svého supermini Sandero, zvýšeného Sandero Stepway a sedmimístného rodinného vozu Jogger, ale nezvýšila cenu žádného z této trojice vozů, informuje o tom Auto Express.

Modely budou splňovat bezpečnostní normy

Dodatečné bezpečnostní a asistenční prvky byly přidány proto, aby všechny tři modely splňovaly nové bezpečnostní předpisy GSR2 pro vozy prodávané ve Velké Británii a EU.

Nyní jsou i základní verze těchto vozů Dacia vybaveny asistentem pro jízdu v jízdním pruhu, varováním před opuštěním jízdního pruhu, upozorněním na pozornost řidiče, zadními parkovacími senzory, pokročilým systémem nouzového brzdění s detekcí chodců a cyklistů a automatickými světlomety. Dacia také přidala na palubní desku nové tlačítko pro deaktivaci některých asistenčních funkcí během jízdy, ale systémy se resetují při každém nastartování vozu.

Kód pro záchranku

Kromě toho jsou tyto tři vozy vybaveny nálepkou Rescue QR Code na čelním a zadním skle. Po jeho naskenování se zpřístupní informační brožura pro záchranáře značky Dacia, která má záchranným složkám ušetřit čas tím, že jim poskytne všechny informace potřebné pro bezpečné a rychlé vyproštění v případě nehody.

Společnost provedla na těchto třech vozech i další změny. Například nabíjecí porty USB-C jsou nyní součástí standardní výbavy – jeden vpředu a další pro cestující na zadních sedadlech u vybraných modelů.

Ceny modelu Dacia Sandero začínají na 408 000 Kč, zatímco ceny modelů Sandero Stepway a Jogger začínají na 452 000 Kč.

Zdroj: Auto Express