Dacia Jogger: První tajemná ukázka odhaluje sedmimístný vůz

Přidat na Seznam.cz

Logan MCV již opustil nabídku značky Dacia. Dokker také. Dny modelu Lodgy jsou rovněž sečteny. A protože z modelové nabídky rumunské odnože Renaultu pomalu mizí univerzální rodinné vozy, přichází na trh jejich nástupce v této kategorii.

Nyní se nový Jogger poprvé představuje před svou oficiální online premiérou, která se uskuteční 3. září 2021. Podle značky Dacia název Jogger vyjadřuje „autentický charakter a outdoorového ducha značky“. Jogger bude poprvé k vidění naživo na veletrhu IAA Mobility v Mnichově od 6. září.

Výrobce bude vůz Jogger nabízet jako pětimístný a sedmimístný. Model se má kvalifikovat jako rodinné vozidlo pro každodenní život a volný čas s velkorysým prostorem, variabilní koncepcí a pragmatickým řešením detailů. Může jím být například střešní nosič, který je již vidět na videu a který lze podle potřeby nastavit.

Vizuálně jsme stále trochu v nejistotě. Již nyní však můžeme vidět, že Jogger bude mít zadní světla ve tvaru Volva s grafikou Dacia ve tvaru písmene Y a vzpřímenou záď. Zdá se, že světlomety jsou z velké části stejné jako u současného modelu Sandero a pravděpodobně budou standardně využívat technologii LED.

Interiér zatím nebyl představen, ale vzhledem k tomu, že Dacia dělá vše pro to, aby udržela co nejnižší ceny, lze očekávat, že palubní deska bude prakticky přenesena z modelu Sandero.

Ačkoli Dacia nabízí vynikající poměr ceny a výkonu, mnozí si stěžují na absenci výkonnějšího motoru. Zda bude Jogger nabízet i čtyřválcovou jednotku, se teprve uvidí. Například v modelu Duster budou k dispozici turbobenzinové motory o výkonu 130 a 150 koní. Chybou nemůže být ani diesel, který se v modelu Sandero nenabízí.

Výkonnější motor by dával smysl, protože nový vůz bude větší, a tedy i těžší, zejména se sedmi osobami nebo plně naloženým zavazadlovým prostorem. Tyto podrobnosti se však pravděpodobně vyjasní až po premiéře.