Tesla Cybertruck: Kolik lidí si ho koupí?

Přidat na Seznam.cz

Elon Musk dal při představení kybernetického vozu Tesla v roce 2019 odvážný slib. Navzdory zpožděním a nepředvídaným problémům, které se opakovaně objevovaly, se potenciální zákazníci nenechali odradit a počet zájemců o jejich zajištění je již nyní překvapivý.

Interní zdroje Tesly prozradily, že Cybertruck již má 1,2 milionu rezervací, píše portál insideevs.com.

V roce 2019 Elon Musk představil kybernetický vůz Tesla: vozidlo, které se zcela liší od všech předchozích. Od té doby výrobce jeho příchod na trh odkládá, přičemž výroba by měla začít, jak Elon Musk prozradil na posledním výročním setkání akcionářů společnosti Tesla, na začátku roku 2022.

V době svého představení celý koncept překvapil novostí, která s ním byla spojena. Od vnějšího vzhledu, odvážného a zcela osobitého, až po spojený slib.

Podle interních zdrojů společnosti Tesla se tento údiv nad vozem Cybertruck odráží v 1,2 milionu rezervací, které již nashromáždil, a to ještě před zahájením výroby. Tato čísla naznačují, že různá zpoždění a nepředvídané události spojené s oficiálním příchodem zájemce neodradily. Podle prognóz obdrží první zájemci svůj vůz až po několika letech.

Pokud se všechny dosud registrované rezervace promění ve skutečný nákup a vezmeme-li v úvahu, že průměrná cena bude 61 500 dolarů (1 398 250 Kč) za kus, bude obrat společnosti Cybertruck činit přibližně 80 miliard dolarů (1,8 bilionu Kč). Je však třeba mít na paměti, že Tesla spojila rezervaci se skromnou částkou 100 dolarů, takže možná tímto způsobem podpořila její náhlé zvýšení.

Zdroj: insideevs.com