Co byste měli vědět o Kawasaki Z650 z roku 2021?

Přidat na Seznam.cz

Kawasaki je již několik desetiletí významným představitelem motocyklového průmyslu. Kawasaki, jejíž historie sahá až do roku 1969, již více než půl století nabízí masám zajímavé a zábavné motocykly. Je pravda, že se nabídka jejich produktů v průběhu let výrazně změnila. Jejich první motocykl, H1, zpočátku uvedl japonského výrobce na mapu. Jeho zátěžový tříválcový výfuk spolu s dalšími žádoucími vlastnostmi rázem udělal z Kawasaki vážného uchazeče na světových trzích, jako jsou USA, napsal magazín Hot Cars.

Postupem času Kawasaki rozšířila své portfolio motocyklů o tak extrémní nabídky, jako je čtyřválcový přeplňovaný hyperbike Ninja H2R. Jedním z jejich skrytých klenotů je však model Z650 z roku 2021. Dělá tak trochu radost širokému spektru zákazníků. Kawasaki má rozsáhlé portfolio motocyklů a může být skličující zjistit, který z nich je tou správnou volbou.

Pro jízdu na Z650 nemusíte být expert

Kawasaki dává jasně najevo, že nemusíte být celoživotní jezdec, abyste si Z650 užili. Je to velmi vhodná volba pro ty, kteří možná hledají svůj první motocykl. Většinou je moped vypadající jako nevzrušující motocykl spojován s tím, že se na něm snadno jezdí. To však není případ modelu Z650. Kawasaki věděla, že začínající zákazníci chtějí něco stejně sportovně vypadajícího, na čem jezdí profesionálové. Model Z650 v sobě bez problémů spojuje intuitivní jízdní vlastnosti se sportovním vzhledem, který dnes dominuje trhu s motocykly.

To, že je Z650 snadno ovladatelný, neznamená, že mu chybí komponenty pro zábavnou jízdu. V závislosti na preferencích jezdce může být volitelně vybaven protiblokovacími brzdami nebo bez nich. Tento motocykl je zaměřen na sportovní jízdu a specializuje se na zrychlení ve středním rozsahu. Dostatečný točivý moment dodává Z650 při vyjížďkách více než dostatečný elán.

Z650 vám poskytne vše, co potřebujete

Model Z650 je součástí řady naháčů Kawasaki. Nahé motocykly nejsou exkluzivní záležitostí značky Kawasaki, ale nabízí jich celou řadu. To, co Z650 a ostatní nahaté motocykly skutečně definuje, je absence většiny kapotáží, které se na motocyklu běžně vyskytují. To dává motocyklu odosobněný vzhled s větším množstvím odhalených součástí motoru.

Kawasaki dává na výběr mezi nahým motocyklem a tradičnějším motocyklem s větším počtem kapotáží. V případě modelu Z650 je kapotovaným protějškem Ninja 650. Přestože je na motocyklu méně krytů, neznamená to, že by působil méně atraktivním dojmem. Model Z650 je definován tím, že to, co není nutné, jde stranou a dává vám to nejdůležitější. Nemluvě o tom, že to vše za rozumnou startovní cenu cca 160 000 Kč.

Kawasaki dělá na svých motocyklech velký dojem. Mají většinu výklenků, které jsou na trhu s motocykly. Model Z650 vyniká tím, že je motocyklem střední třídy. Je to možnost, která vám poskytne vysoký výhled cruiseru, ale zároveň stejnou esenci zábavy, jakou má superbike. Jak již bylo řečeno, Z650 je skutečně motocykl, který lidi potěší.

Zdroj: hotcars.com