Číňané okopírovali německý vůz. Každý pozná, za co se vydává

Přidat na Seznam.cz

Kopírování je nejvyšší formou uznání. Tímto heslem se Číňané řídí už léta, i když se v poslední době poněkud uklidnili. Ale opravdu to udělali? Při pohledu na Denzu N7 lze mít pochybnosti.

Denza je čínská značka, která je produktem společného podniku BYD a Mercedesu. Právě představila design pětimístného crossoveru N7. Nutno říci, že vůz je velmi příjemný na pohled, pravděpodobně proto, že se podobá Porsche, jak píše server Arena EV. Zejména při pohledu zezadu.

Rozdíl je v tom, že Denza pravděpodobně nebude projevovat sportovní ambice a pod kapotou může skrývat buď elektrický pohon, nebo plug-in hybrid. Prozatím však výrobce žádné technické detaily neprozradil.

Soudě podle toho, že model stojí na stejné platformě jako minivan D9, lze však předpokládat, že pohonné jednotky budou podobné – přibližně 400 koní u plug-in a 374 koní u elektrické verze. Výkon by tedy neměl zklamat.

Denza N7 by se měla v čínských showroomech objevit koncem roku 2023, a to po boku výše zmíněné N9 a SUV N8 se třemi řadami sedadel. Soudě podle atraktivního designu a trendů na tamním trhu by mohla mít úspěch.

Zdroj: redakce, arenaev.com