Chtěli byste ji? Tato elektromotorka zvládne sníh, bláto, skály i vodu

Přidat na Seznam.cz

Robustní elektrické motocykly tu už byly, ale tento se od ostatních odlišuje dvěma vlastnostmi. Prvním z nich je 800W benzínový generátor, který lze v případě potřeby použít k dobíjení motocyklu, čímž se výrazně prodlouží jeho dojezd. Zařízení funguje také jako měnič pro případ, že chcete sdílet šťávu s jiným zařízením, jak píše server Robb Report.

Robo.Systems 2×2 Ultra Bike je všestranná terénní motorka, které zvládne i jízdu ve vodě. Obě mohutná kola jsou vybavena vlastním 1000wattovým bezkartáčovým stejnosměrným motorem, který získává „šťávu“ ze 48voltové baterie LifePo4 umístěné ve vodotěsném krytu v místě, kde by se normálně nacházel benzinový motor motocyklu. Baterie je dostatečně velká, aby na jedno nabití ujela 65 km, a její dobití trvá jen hodinu.

Dalším charakteristickým rysem jsou velké, široké a nízkotlaké pneumatiky. Jsou navrženy pro jízdu téměř v jakémkoli terénu, včetně hlíny, kamenů, bláta a sněhu. Navíc k nim můžete připojit volitelnou sadu nafukovacích plováků o objemu 190 galonů a vydat se přes řeku. Pneumatiky lze také použít k uskladnění benzinu pro generátor.

Společnost Robo.Systems nyní přijímá objednávky na motorku 2×2 Ultra Bike. Kolo běžně stojí 2600 dolarů, v přepočtu cca 57 tisíc Kč, ale v současné době je k dispozici za 1900 dolarů, v přepočtu cca 42 tisíc Kč.

Zdroj: robbreport.com