Chcete slyšet řev elektromobilu Mercedes EQS? Takto zní umělý zvuk tohoto elektromobilu

Přidat na Seznam.cz

Elektromobily, jejichž předností je tichost, musí vydávat zvuk, aby „varovaly“ protijdoucí chodce. Zde si poslechněte futuristický zvuk nového Mercedesu EQS.

Elektromobily, které jsou vždy tiché, musí při jízdě nízkou rychlostí vydávat venku zvuk, který je schopen upozornit chodce na jejich příjezd. Hlasitost a typ zvuku je ponechán na vůli výrobce. U nového Mercedesu EQS, vrcholného modelu Mercedesu, který je v podstatě 100% elektrickou třídou S, se německý výrobce rozhodl pro zvuk, který se nazývá Vivid Flux. „Hukot“ je podpořen hi-fi systémem Burmester.

Mercedes popisuje zvuk jako „křišťálově čistý a syntetický“ a cílí na nadšence elektromobilů. Německá automobilka dále uvádí, že „dunění“ je interaktivní a závisí na řadě parametrů, od polohy plynového pedálu přes zrychlení až po rychlost.

Pokud by vám Vivid Flux nevyhovoval, německá značka nabízí také Silver Waves, který je podle ní „čistší a smyslnější“. Pro ty, kterým se všechny tyto zvuky zdají méně vzrušující, se Thomas Küppers, zodpovědný za zvuk Mercedesu, zaručil, že značka uvažuje o tom, že nabídku rozšíří o digitální zvuk motoru V8 od AMG.

Zdroj: Mercedes Benz