Chcete si koupit legendární Karosu? Na Slovensku je velký výprodej autobusů od 19 tisíc Kč

Přidat na Seznam.cz

Bratislavský dopravní podnik rozprodává nepotřebný majetek – můžete si koupit slavnou Karosu, ale i různé další autobusy, které už nejezdí. Celkem je k dispozici 39 vozidel, která lze koupit – dlouhé a kratší autobusy, ale například i autobusy pro údržbu.

V nabídce vyřazených autobusů jistě zaujme pozornost dopravních nadšenců legendární Karosa B 741 NGST, která má najeto 425 tisíc kilometrů. Na vůz hodně, ve světě autobusů nic neobvyklého. Vždyť jeden z nabízených autobusů, SOR C 10.5, má na svém kontě již 1,1 milionu kilometrů, píše server Pravda.

„Odprodej probíhá formou veřejné soutěže. Minimální kupní cena vozidel se pohybuje od 800 do 2500 eur (v přepočtu cca 19 – 60 tisíc Kč) v závislosti na aktuálním technickém stavu,“ říká Martin Chlebovec z dopravního podniku hlavního města.

Pokud vás tato nabídka zaujala, dopravní podnik na svých webových stránkách zveřejnil seznam autobusů. Ale pozor – musíte si pospíšit, do výběrového řízení se můžete přihlásit jen do začátku příštího týdne, do pondělí 14. srpna.

Vyřazené autobusy zpravidla kupují příznivci dopravy, sběratelé nebo například jiní dopravci. Pokud se nedostanou k cestujícím v jiné zemi, stávají se z nich někdy například kavárny nebo jiné prostory umožňující alternativní využití těchto vozidel.

Zdroj: redakce, pravda.sk