Chcete auto z Lidlu? Německý diskontní prodejce už zahajuje prodej

Přidat na Seznam.cz

Lidl již dávno není společností nabízející pouze potraviny. Internetový obchod německého řetězce nabízí také široký sortiment nářadí, domácích spotřebičů a automobily. Do nabídky diskontního obchodu byl právě přidán elektrický Elaris Finn, píše server 24 Rhein.

Jedná se o malý městský elektromobil, který uveze dvě osoby a 229 litrů zavazadel. Svými rozměry se řadí do segmentu A, ale díky nízkému výkonu a dojezdu není určen pro každého. Pod poněkud nevýrazně řešenou karoserií se skrývá motor o výkonu 47,6 koní, který je napájen baterií o kapacitě 32 kWh.

Standardem je konektor CCS umožňující nabíjecí výkon 30 kW. Podporován je také střídavý proud o výkonu 11 kW. Plná baterie umožňuje ujet až 200 km podle cyklu měření NEDC. Bohužel se mýlí ti, kteří si myslí, že tyto nepříliš atraktivní parametry se projeví alespoň v atraktivní ceně.

Pronájem vozu Elaris Finn prostřednictvím společnosti Lidl by měl v Německu stát 222 eur měsíčně při smlouvě na 12 měsíců s limitem do 10 000 km. Každý další kilometr znamená další poplatek. Finn vyrobený v Číně bude k dispozici i pro běžný prodej. Výrobce hovoří o ceně 23 900 eur, což je v přepočtu asi 610 000 Kč.

Proto je obtížné označit nabídku za mimořádně atraktivní. Najdou se zájemci? To ukáže čas. Výroba má být zahájena na podzim 2022.

Zdroj: