Česká drzost na křižovatce. Chodci nechali pacienta v sanitce před nemocnicí čekat, zatímco oni přecházeli přes přechod

Přidat na Seznam.cz

U nás v Česku se stal případ, který nemá obdoby. Chodci v Pelhřimově zablokovali sanitku s pacientem, který měl neurologické problémy.

O blokování sanitky obvykle čteme v souvislosti s řidiči automobilů. Důvody, proč brání průjezdu sanitky, jsou různé: někteří tvrdí, že ji neslyšeli a neviděli, jiní se báli vjet do křižovatky, když na semaforu svítila červená. Existují však i řidiči se zcela iracionálními důvody, například že ze zásady nerespektují právo přednosti v jízdě.

V Pelhřimově v České republice však kamera zachytila podobně nepochopitelné chování chodců.

Nepochopitelné chování

Na křižovatce silnic Nádražní a Václava Petrů tam došlo k situaci, kdy chodci přecházející po přechodu pro chodce bezohledně zastavili sanitku se zapnutým majákem. Videozáznam celého incidentu byl pořízen 16. února 2023 díky kameře umístěné na čelním skle vozidla na protější straně jedné z největších křižovatek ve městě. Je na něm jasně vidět chodce, kteří, ačkoli měli na semaforech zelenou, vstoupili do cesty rychle jedoucí sanitce se zapnutým majákem.

Podle Deníku a mluvčího krajské záchranky Petra Janáčka byl v inkriminovaném okamžiku v sanitce pacient s neurologickými problémy. Sanitka ho převezla do místní nemocnice, která se nachází hned vedle inkriminované křižovatky.

Pacient mohl být ohrožen na životě

Chodci nadále vstupovali na přechod pro chodce, přestože sanitka již stála před přechodem. A to jak z jednoho, tak z druhého směru. U nás platí zákon, který zakazuje vstupovat na přechod pro chodce nebo do vozovky, pokud se blíží vozidlo s právem přednosti v jízdě. Video z tohoto okamžiku si můžete prohlédnout níže.

Zdroj: redakce, denik.cz