Ceny pohonných hmot? Zlevnění se jen tak nedočkáme. Ropa opět zdražuje

Přidat na Seznam.cz

Cena barelu ropy stále roste, což se projevuje v růstu velkoobchodních cen. Překročily své limity a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo změnit.

Sankce proti Rusku v souvislosti s probíhající válkou na Ukrajině mají významný dopad na současné ceny pohonných hmot. Poptávku po pohonných hmotách v Evropě pokrývá Rusko přibližně z 50 %. Společnosti se snaží získat palivo z jiných zdrojů, ale nedávné problémy na Blízkém východě způsobily zvýšení cen na burze. Ropa opět překonala hranici 120 dolarů za barel, v přepočtu asi 2 600 Kč, a to jak ropa Brent, tak WTI.

To má přímý dopad na velkoobchodní ceny pohonných hmot, které od 17.-18. března nepřetržitě rostou. Aby toho nebylo málo, benzín a nafta již 24. března překročily hranici 38 000 Kč za m³. Pokud bude tento trend pokračovat 4-5 dní, vrátíme se na nejvyšší úrovně z 9. března.

Kde zjistit ceny pohonných hmot?

Na webových stránkách mbenzin si můžete každý den zkontrolovat průměrné ceny ze všech krajů. Jsou aktualizovány každých 24 hodin. Služba poskytuje také informace o cenách pohonných hmot na zahraničních čerpacích stanicích, např. ve Francii nebo Německu.

Zdroj: mbenzin.cz