Celý moto trh nefunguje, ale dvě odvětví hlásí zvýšený prodej

Přidat na Seznam.cz

Na začátku pandemie, stejně jako prakticky na celém světě, také v Německu, na největším evropském automobilovém trhu, byly na několik týdnů uzavřeny prodejny automobilů a autoservisy fungovaly v nouzovém režimu. Německo nyní představilo hospodářskou rozvahu za první polovinu roku 2020.

Pandemie tvrdě zasáhla německé autosalony a autoservisy. V první polovině roku poklesly tržby v moto průmyslu o 15,8 procenta ve srovnání s druhou polovinou roku 2019 o tom informoval německý spolkový statistický úřad. Pokles byl zvláště výrazný v automobilovém obchodu, který činil 18 procent. Rozhodující roli sehrálo uzavření showroomů během karantény. Autoservisy zaznamenaly ztrátu 9,1 procenta. V červnu se na německém trhu objevily náznaky mírného oživení v automobilovém průmyslu: tržby se ve srovnání s předchozím měsícem zvýšily o 9,6 procenta.

Existují však také vítězové koronaviru. V Německu se zvýšil prodej motocyklů a karavanů. Tyto dva moto segmenty zvýšily v první polovině roku tržby o 6,8 procenta (ve srovnání s druhou polovinou roku 2019).