Čekali byste to? Společnost Sony představila elektromobil

Přidat na Seznam.cz

Společnost Sony představila svůj elektromobil Vision S na akci v Tokiu.

Zatímco svět stále přemýšlí, zda Xiaomi, Apple a Huawei plánují elektrický automobil, společnost Sony jej představila. Vision-S je k dispozici jako koncepční vozidlo od ledna 2020, jehož cílem je demonstrovat technologii senzorů a fotoaparátů společnosti Sony.

6
foto: Sony

Podle informací má Vision-S dva motory o výkonu 200 kilowattů, které umožňují maximální rychlost 240 km / h. Vůz by měl zrychlit z nuly na 100 za 4,8 sekundy. Společnost Sony postavila prototyp společně se společnostmi Magna-Steyr, Bosch a Blackberry a ukázala jej v Tokiu u příležitosti akce Life Futakotamagawa, jak uvádí The Japan News.

1
foto: Sony

Vozidlo by mělo pomocí obrazových senzorů rozpoznávat osoby a předměty v okolí a mělo by mít asistenční systém, který umožňuje autonomní řízení úrovně 2.Vůz již byl testován v Rakousku a v Japonsku by měl být připraven do konce roku 2021.

Společnost Sony si nepřeje, aby byl projekt Vision S chápán jako předběžná fáze vstupu do segmentu auto-moto, ale snaží se prokázat praktické využití technologií a hardwaru, které společnost vyvinula.

7
foto: Sony
9
foto: Sony
13 1
foto: Sony