Částečná mobilizace v Rusku prý neměla vliv na výrobu ve společnosti Lada. Odvedené nahradí

Přidat na Seznam.cz

Další zajímavá zpráva přichází z ruské automobilky AvtoVAZ, tentokrát v souvislosti s dalším povinným odvodem zaměstnanců do armády. Podle vedení společnosti AvtoVAZ nemá mobilizace v Rusku žádný vliv na další fungování automobilky. Odvedenci budou nahrazeni a po návratu zaujmou stejné pozice, které opustili, píše server Lada Online.

Současný válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou bohužel ovlivňuje životy všech lidí bez ohledu na to, na které straně stojí a zda s válkou souhlasí, či nikoli. A vybírá si oběti nejen v oblasti lidských životů, ale také v ekonomice obou zemí. Že to ruské automobilky nemají v současné době jednoduché, je jasné snad každému. Sankce a obchodní omezení jsou masivní a jejich dopad na výrobu je často naprosto zničující.

Aby toho však nebylo málo, ruský prezident nedávno vyhlásil částečnou mobilizaci, kvůli níž musí mnoho ruských mužů vstoupit do záloh pro potřeby armády. To se týká i některých zaměstnanců automobilky AvtoVAZ v Togliatti.

O svoje místa údajně nepřijdou

Vedení automobilky oficiálně oznámilo, že mobilizace nijak neovlivnila provoz AvtoVAZu a že povolaní muži budou operativně nahrazeni jinými pracovníky. Své zaměstnání si však ponechají a po návratu z armády se budou moci vrátit na své původní pozice. Podle serveru Lada Online závod v Togliatti v současnosti vyrábí 620 kusů osobního vozu Lada Granta a dalších 270 exemplářů modelu Lady Niva denně. V lednu 2023 by se měl na výrobních linkách znovu objevit také model Lada Largus.

Zdroj: ladaonline.ru