Častá chyba začínajících motocyklistů. Každý by se jí měl vyvarovat. Nechte si poradit!

Přidat na Seznam.cz

Každý motocyklista dělá po získání vytouženého řidičského průkazu a koupi motocyklu chyby a dělají je lidé po celém světě.

Každá příručka pro začínající motorkáře obsahuje stejné informace, je třeba si uvědomit, že koupě motocyklu je jedna věc a správné vybavení druhá. Zákon vyžaduje pouze přilbu. Pro mnohé je také přirozené koupit si bundu, protože často nemáte po ruce žádnou, která by vás ochránila před větrem a zároveň vám na motorce zajistila pohodlí. Podobná situace je i u rukavic, které jsou také obvykle nejlevnějším vybavením, píše web WP Moto.

Tím to však nekončí. K dispozici jsou také boty. Pokud nám ještě nějaké peníze zbydou, je na řadě nákup obuvi chránící kotník. Něco jiného? Ano, kalhoty. Ale na druhou stranu, spousta motorkářů jezdí v džínách, a jak všichni víme, jde o odolné kalhoty, které vznikly v USA na Divokém západě, takže by měly fungovat. Špatně!

Většina začátečníků nechá koupi kalhot až na poslední příčce a často taky až na další sezonu. A jako většina začátečníků spadne. Po styku s asfaltem prakticky v jakékoli rychlosti džíny vydrží maximálně vteřinu a pak už je to jen kůže, asfalt a tření. A věřte, že zbytečně dochází ke zraněním.

Pokud chcete pohodlí a styl, na trhu je velké množství motorkářských džínů. Jsou dražší, často stojí od 11.000 do 17.000 korun, ale jsou vyrobeny z odolnějšího materiálu a mají polstrování, které šetří vaše kolena, zadek, stehna a nohy.

Zdroj: moto.wp.pl