Byla spatřena nová generace Škody Superb! Ma co se můžeme těšit?

Přidat na Seznam.cz

Nová generace Škody Superb je v současné době ve vývoji a my máme k dispozici nové špionážní fotografie ukazující ranou testovací verzi.

Níže vidíte prototyp nové generace vlajkového modelu značky, který jezdí s karoserií odcházejícího modelu Superb. Přední část vozu zakrývá solidní množství kamufláže, i když už nyní se na ní objevují věci, které stojí za řeč.

Především tento prototyp potvrzuje, že nový Superb bude k dispozici jako sedan, respektive jako velký liftback, který se připojí k Superbu kombi, jenž byl spatřen v říjnu loňského roku. Připomeňme, že Volkswagen Passat, který bude s novým Superbem sdílet podvozek, se bude prodávat výhradně jako kombi. Oba modely segmentu D koncernu Volkswagen se budou vyrábět na montážní lince v modernizovaném bratislavském závodě na Slovensku, což znamená, že Superb se již nebude vyrábět v České republice a Passat se nebude montovat v Německu, jak uvádí server Motor1.

Pokud se vrátíme k tomuto prototypu, o designu nového modelu Superb nemůžeme mnoho říci pouze na základě zkušebního vozu, protože je zjevně vybaven karoserií modelu současné generace. Maskovaná přední část by mohla naznačit nový designový jazyk vozu s hranatějším předním nárazníkem, i když opět, s takovým množstvím maskování je prakticky nemožné předpovědět, jak bude Superb vypadat. Nicméně koordinátor designu exteriéru Škody Petr Matušinec loni zveřejnil první designové obrázky vozu, které naznačovaly evoluční design ovlivněný současnou Octavií.

Jedná se pravděpodobně o poslední generaci modelu Superb, která bude k dispozici se spalovacími motory. Očekává se řada mild-hybridních benzinových a naftových motorů a také dvě plug-in hybridní verze. Ačkoli generální ředitel značky Thomas Schäfer loni prohlásil, že PHEV nejsou budoucností, pro vozové parky má uspořádání PHEV v modelech Octavia a Superb stále smysl. Nová generace Passatu bude údajně k dispozici pouze s automatickou převodovkou, což pravděpodobně znamená, že i nový Superb přijde o spojkový pedál.

Superb a Passat budou v evropském segmentu D čelit oslabené konkurenci, protože Ford Mondeo, Citroen C5, Opel Insignia a další již přestaly nebo brzy přestanou vyrábět. Jejich nástupci se budou profilovat jako modely podobné SUV se zvýšeným odpružením a robustnějším vzhledem, zatímco Superb a Passat si podle očekávání zachovají svůj klasický vzhled segmentu D.

Zdroj: motor1.com