Bugatti přichází s novým modelem. Bude plně elektrický a čtyři kola mít nebude

Přidat na Seznam.cz

Pověsti o základním modelu Bugatti se objevují už léta, ale nikdo nepředpokládal, že by vozidlo mělo mít dvě kola. Společnost Bugatti se spojila se společností Bytech a vydala elektrický skútr, který zpřístupňuje jméno Bugatti mnohem širšímu publiku, informuje server Autoblog.

Koloběžka o hmotnosti 15,8 kilogramů, postavená na rámu z hořčíkové slitiny, je poháněna motorem o výkonu 700 wattů, díky němuž dosahuje maximální rychlosti 29,8 km/h. Této zmíněné rychlosti lze dosáhnout pouze tehdy, když jezdec zvolí režim nazvaný Sport. Pokud jej necháte v ekonomickém režimu, dosáhnete maximálně 14,5 km/h, v režimu City se odemkne rychlost 20 km/h.

Tempomat je součástí standardní výbavy a Bugatti uvádí, že jejich skútr je schopen vyjet 15stupňový svah a unese 110 kg. Baterie uchovává dostatek elektrické energie pro dojezd přibližně 35 kilometrů. Lze ji vyjmout a nabíjení trvá čtyři hodiny při použití domácí zásuvky.

Zatím nevíme, kdy se skútr Bugatti začne prodávat ani kolik bude stát. Kupující si však budou moci vybrat ze tří barev: modré Agile Blue, stříbrné a černé.

Zdroj: autoblog.com