Bugatti Bolide stojí asi sto milionů korun. A zde jej můžete slyšet

Přidat na Seznam.cz

Bugatti Bolide není typickým superluxusním hyperautem. Futuristicky vyhlížející stroj, který byl zachycen na slavném Concorso d’Eleganza u jezera Como, je lehčí a více zaměřený na okruh než rekordní Chiron.

Používá stejný osmilitrový motor W16 se čtyřmi turbodmychadly, ale Bolide byl zbaven luxusu, který byste v Bugatti obvykle očekávali, aby se stal dokonalým strojem pro závodní okruhy, uvádí web Car Throttle.

Model Bolide, což ve francouzštině znamená „závodní vůz“, byl poprvé oznámen již v roce 2021, kdy Bugatti prozradilo, že tento stroj zaměřený na závodní okruhy bude posledním vozem, který bude používat jejich proslulý motor W16. V této iteraci dává 8,0litrová jednotka se čtyřmi turbodmychadly do převážně karbonového podvozku o hmotnosti pouhých 1450 kg neuvěřitelných 1556 koní a produkuje maximální točivý moment 1600 Nm při pouhých 2250 otáčkách za minutu.

Výsledky jsou předvídatelně působivé, protože Bugatti tvrdí, že jejich koncept Bolide dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 2,2 sekundy a zrychlit z klidu na děsivou maximální rychlost 500 km/h za pouhých 20,1 sekundy. První dodávky tohoto stroje vypadajícího jako vesmírná loď se uskuteční v roce 2024, přičemž Bugatti vyrobí pouhých 40 vozů, přičemž cena jednoho kusu se bude pohybovat kolem 100 milionů korun.

Zdroj: carthrottle.com