Bude nový DeLorean! Značka opět ožívá a ukazuje první snímky nového vozu

Přidat na Seznam.cz

DeLorean a legendárně rozporuplný DMC-12 se s největší pravděpodobností dočkají návratu. Koneckonců společnost DeLorean Motor Company je opět v provozu a nebojí se s tím pochlubit na svých sociálních sítích, napsal server Autocar.

Bude to však trochu jiný návrat – nové vozidlo nebude tak ostré a bude jezdit na elektřinu. Znovuzrozená automobilka před časem vypustila první upoutávku, ale díky pochybné grafice a datu jsme nevěděli, co si o ní myslet. Podívejte se sami:

Dnes, o více než měsíc později, jsme však moudřejší a víme, že DeLorean se opět stane skutečností. Je to sice trochu jiné, než by si kdo myslel u automobilky, která se proslavila svými ikonicky hranatými vozy, ale i tak je to v pořádku.

Nový vůz se bude jmenovat DeLorean EVolved a opět půjde o kupé. Tentokrát však nebude poháněn škrceným šestiválcem PRV, ale elektromotorem.

Nebude to však jediné vozidlo automobilky. Generální ředitel společnosti Joost de Vries již dříve prohlásil, že DeLorean bude výrobcem celé rodiny vozů, a dodal, že pouze toto kupé nebude stačit k tomu, aby byl podnik ziskový. Následovat budou cenově dostupnější i větší vozidla.

Zdroj: autocar.co.uk