Bojová limuzína. Takový Lincoln používá ukrajinská jednotka Kraken

Přidat na Seznam.cz

Není to tank, ani obrněný transportér, ale Lincoln, natřený ve vojenských barvách, který slouží Ukrajincům v týlu fronty! K dobrovolnické formaci Kraken nedávno přibyla limuzína, která se sice neosvědčí v přímém boji, ale může úspěšně sloužit pro zdravotnickou přepravu a nezbytné logistické operace.

Limuzína místo tanku
Ukrajinská jednotka Kraken se pochlubila novým vozidlem ve svém vozovém parku. Jedná se o limuzínu Lincoln, která byla natřena ve vojenských barvách a začíná sloužit za frontovou linií. Vozidlo Lincoln Town Car, které je málo použitelné v boji, získá druhý život jako podpora logistických a zdravotnických operací. Na sociálních sítích představil své nové vozidlo Kraken.

Jakých úprav se dočkala americká limuzína? Především nový lak. Již na první pohled je patrné, že se jedná o vůz s vojenským využitím. Díky tomu, že přitahuje pozornost, je městský vůz také jakýmsi výstavním kouskem bojové dobrovolnické organizace.

Limuzína pomůže v boji proti ruským útočníkům
Kromě nového laku dostal Lincoln také kohouta na střechu. Signály se budou hodit všude tam, kde je třeba bez prodlení využít přepravní kapacitu limuzíny a projet dopravní zácpou nebo na červenou, v mnoha ukrajinských městech se totiž lidé snaží žít normálním životem – dojíždět do práce, pohybovat se auty v běžném provozu.

Zdroj: Ukraine Weapons Tracker, redakce