BMW představuje elektrický sedan i4

Přidat na Seznam.cz

BMW chce uvést nový elektromobil na trh o tři měsíce dříve, než bylo plánováno.

BMW na své výroční tiskové konferenci poprvé představilo elektromobil i4 bez okolků. Sedan se chystá na trh letos. Podle BMW byl začátek prodeje posunut o tři měsíce.

BMW i4 je prémiový hatchback střední třídy, známý také jako Gran Coupé. BMW chce nabízet čtyřdveřový vůz ve třech úrovních výbavy. Mezi nimi bude i varianta BMW M Performance.

Bmw I4 2
foto / BMW

BMW jede 200 km / h
Model s nejvýkonnějším pohonem bude mít motor s výkonem 390 kilowattů. Vůz zrychlí z 0 na 100 km / h za 4 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 200 km / h. Největší varianta baterie má kapacitu 80 kilowatthodin. Dojezd je 590 kilometrů.

Bmw I4 3
foto / BMW

„Se svým sportovním designem, nejlepší jízdní dynamikou ve své třídě, a nulovými emisemi, řídit BMW i4, je řídit BMW v tom nejlepším slova smyslu. Elektrická mobilita je zakomponována v jádru značky BMW“, řekl člen představenstva BMW Pieter Nota.

BMW bylo s i3 průkopníkem elektromobility. Ale pak z Mnichova dlouho nic nepřicházelo. V letošním roce má výrobce v úmyslu doplnit své elektrifikované modely „o více než 75 procent ve srovnání s předchozím rokem“, jak uvedl šéf BMW Oliver Zipse. „Plně elektrický podíl se nadále zvyšuje a očekává se, že se ve srovnání s rokem 2020 více než zdvojnásobí.“ „Klíčovým rokem e-mobility“ bude 2023, řekl Zipse. Poté BMW „chce mít na cestách alespoň jeden plně elektrický model ve všech hlavních segmentech – od kompaktních vozů až po absolutní luxusní třídu.“

Bmw I4 4
foto / BMW