Bezplatné dobíjení elektromobilů v Lidlu končí. Poděkujte parazitům, kteří nenakupovali

Přidat na Seznam.cz

Motoristické rubriky českých médií jsou v posledních dnech plné informací o společnosti Lidl, která oznámila, že ruší bezplatné nabíjení elektromobilů. Důvody asi tušíte. Částečně je to způsobeno vyšší cenou elektřiny, ale hlavní zásluhu na tom mají řidiči, kteří dříve nabíjeli své bateriové vozy nebo plug-in hybridy zdarma, ale nenakupovali v obchodech, a tak tuto službu využívali na úkor zákazníků, pro které byla určena.

Jak společnost Lidl pravidelně uvádí ve svých tiskových zprávách, tato dobíjecí místa byla navržena pro zákazníky. „Chceme našim zákazníkům umožnit nabíjet jejich elektromobily během nakupování. Stejně rychle a pohodlně jako dokončí nákup, mohou také nabít svůj elektromobil,“ informoval loni jeden ze zástupců řetězce.

Pokud jste to nevěděli, tak jen připomínáme, že elektřina u nabíječek Lidl samozřejmě také nebyla zdarma. Řetězec supermarketů je vybudoval na vlastní náklady, tedy bez dotací, dotoval jejich provoz z vlastních peněz, a tak na ně každý zákazník doplatil svým malým dílem.

To, že Lidl nikoho od nabíječek neodháněl, a tedy ani ty, kteří v prodejnách nenakupovali, byla jen jeho dobrá vůle. Ale jak říká známé klišé Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu… Mimořádně komicky tento stav působil například u Lidlu v Průhonicích nedaleko Prahy, kde jak známo bydlí samá „chudá pakáž“, která nemá prostředky na dobití svého Audi e-Tron, Mercedesu EQC a dalších vysloveně lidových vozidel, jak uvedl server AutoRevue.

Český Lidl již v tuto chvíli stanovil tarify dobíjení, a to 5,90 Kč/kWh pro pomalejší a 6,90 Kč pro rychlejší nabíjení stejnosměrným proudem, tj. cca 24 a 28 centů za kWh. „Cena za kWh se liší v závislosti na zvoleném stojanu na střídavý nebo stejnosměrný proud. Zákazník si bude moci ověřit cenu online naskenováním QR kódu, který je umístěn na nabíječce. Naší ambicí je nabízet nejlepší možné ceny,“ uzavírá vedoucí komunikace společnosti Lidl.

Zdroj: Lidl, autorevue.cz