Autonomní kamiony společnosti Waymo budou vozit zásilky UPS

Přidat na Seznam.cz

Společnost UPS rozšiřuje své partnerství se společností Waymo Via, v jehož rámci bude testovat nové autonomní nákladní vozy pro přepravu zásilek. Pomohou během svátečního období, kdy se očekává zvýšená poptávka po dodávkách, píše se na webu společnosti.

Autonomní automobily se stále vyvíjejí. Možná je brzy uvidíme v ulicích nikoliv v testovacím, ale v komerčním provozu. K realizaci této vize se blíží kurýrní společnost UPS, která již nějakou dobu spolupracuje se společností Waymo na testování schopností autonomních nákladních vozidel. Nyní obě společnosti rozšířily spolupráci na testování nových technologií. Společnost UPS proto bude testovat autonomní nákladní vozidla třídy 8 s řidičem Waymo.

Zkoušky nových vozů budou nejprve probíhat v Texasu a jejich testování potrvá několik týdnů. V rámci testů budou vozidla přepravovat náklad mezi komplexy UPS v Houstonu a Dallasu. Cílem testů je shromáždit prvotní informace o využití technologie autonomního řízení třídy 8. Pomohou s otázkami, jako je výkonnost, efektivita při doručování nákladu, jejich dopad na produktivitu a bezpečnost a další.

Dodáváme, že ačkoli testovací vozidla mají na palubě autonomní technologii, nebudou jezdit po amerických silnicích zcela samostatně. Na palubě každého z nich budou dvě osoby, které budou zajišťovat bezpečnost celého testu. Jeden je licencovaný řidič a druhý je softwarový technik, který dohlíží na provoz systému.

Zdroj: blog.waymo.com