Automobilka od Xiaomi jde oficiálně na svět!

Přidat na Seznam.cz

Technologický gigant Xiaomi oficiálně vstupuje do světa elektromobilů. Potvrdil to generální ředitel společnosti Lei Jun. Automobilová divize společnosti Xiaomi se zaregistrovala, píše portál CNBC.

Loni v březnu čínský gigant Xiaomi oznámil, že vstoupí do světa elektromobilů s investicí 10 miliard jüanů, tedy téměř 30 miliardami Kč. Několik zdrojů tvrdí, že společnost nedávno zaregistrovala divizi Xiaomi Automobile. Nový podnik čínské značky vstoupil do zásadní fáze rozvoje tím, že dokončil řízení o založení společnosti.

Společnost má v rané fázi již 300 zaměstnanců (z více než 20 000 uchazečů) a je vedena přímo generálním ředitelem Xiaomi Lei Junem. Zdroje a kroky čínské značky, jako například koupě společnosti Deemotion, která se zabývá autonomním řízením, za 77,4 milionu dolarů, potvrzují vážný záměr Xiaomi zaměřit se na automobilový sektor.

V neposlední řadě by Xiaomi v minulých dnech investovalo do společnosti Motorcomm, která vyrábí čipy pro elektromobily. Dotyčná společnost, založená v roce 2017, se zabývá výzkumem a vývojem komunikačních čipů pro elektromobily, což je jedna z nejdůležitějších součástí zejména chytrých automobilů.

Jak bylo oznámeno, Xiaomi investuje do tohoto odvětví 10 miliard jüanů (1,3 miliardy eur). příštích 10 let. Podle zvěstí se má investiční kapitál zvýšit na 60 miliard jüanů (7,8 miliardy eur) na základě růstu automobilové divize Xiaomi.

Zdroj: CNBC