Automobilka Dodge chce, aby její sportovní elektrické vozidlo mělo neuvěřitelný zvuk. Oficiální video odhaluje, jak vůz bude znít

Přidat na Seznam.cz

Elektrický výkonný vůz Dodge musí být víc než rychlý, musí i rychle znít, píše web Motortrend.

Pro automobilku Dodge byla výroba elektrického sportovního vozu zajímavou výzvou. Jak zařídit, aby zněl jako sportovní vůz, když výkon pochází z téměř tichých elektromotorů?

Dodge brzy ukáže svůj první koncept elektrického takzvaného „muscle caru“, výkonného a rychlého vozu, který se začne prodávat v roce 2024 a je navržen tak, aby uspokojil věrnou základnu fanoušků modelů Charger a Challenger.

Průzkumem trhu ukázal, že zákazníci ve věku kolem 30 let jsou otevřeni sportovním autům na elektrický pohon. Ale co se týče otázky toho, jaký sportovní vůz vydává hluk, jak z benzinových agregátů, je složité tyto vlastnosti převést mezi elektrické vozy. Inženýři Dodge prý vytvořili zvuk, který sami popisují jako „šokující“.

Nyní tým zkoumá, jak svůj zvukový výtvor ještě více ozvučit a zesílit, aby oslovil kupce z řad mileniálů.

Očekává se, že první elektromobil pro Chrysler bude vycházet z konceptu Chrysler Airflow představeného na veletrhu CES 2022. Na ten si však ještě chvíli počkáme: Chrysler bude mít svůj první elektromobil v prodeji až v roce 2025. Brzy se dočkáme prvního konceptu Dodge EV, následovat bude plug-in hybrid (bratranec Alfy Romeo Tonale a očekává se, že se bude jmenovat Dodge Hornet) a přislíben je i třetí významný nový vůz značky.

Zdroj: motortrend.com