Automobilka BMW vyhlásila soutěž. Potřebuje hry do svých aut

Přidat na Seznam.cz

Německá automobilka vyhlásila soutěž, jejímž cílem je najít talentované herní vývojáře, kteří by dokázali vytvořit hry pro automobily.

BMW a společnost AirConsole vyhlásily soutěž, jejímž cílem je objevit skryté herní vývojářské talenty, které budou využity k vytvoření herních zážitků ve vozidlech budoucnosti.

Duo bude soutěž propagovat na konferenci Game Developer Conference v San Franciscu, která je naplánována na 20. až 24. března. Vývojáři mohou své jedinečné koncepty a nápady zasílat do 8. června prostřednictvím oficiálních webových stránek soutěže.

Německá automobilka vybere čtyři vítěze, z nichž každý obdrží přibližně 120 000 Kč na vytvoření prototypu. Tím to však nekončí. Pokud herní prototyp BMW zaujme, AirConsole najde vývojáře a hra bude zařazena do cloudové herní platformy.

„Tato soutěž je skvělou příležitostí pro herní vývojáře, aby ve spolupráci s AirConsole vytvořili poutavé herní zážitky speciálně pro vozidla. Chceme našim zákazníkům nabídnout prvotřídní zábavu a hraní her je především o radosti,“ řekl Stefan Butz z BMW.

BMW také pozve vítěze do své mnichovské centrály, aby si prohlédli výsledek.

Je to sice zajímavé, ale je zvláštní, že BMW chce zavést hraní her do modelů, jako je i7 nebo řada 7. Obvykle mají kupci velkých luxusních sedanů bavorské značky průměrný věk 50 let, což je podstatně více než průměrný věk hráčů, který je 35 let.

Na druhou stranu by to mohla být zábavná kratochvíle, pokud v autě čekáte delší dobu.

Zdroj: redakce; Carbuzz