Auto od Apple má být v roce 2025 bez volantu a pedálů

Přidat na Seznam.cz

Apple je technologická společnost, kterou si většina lidí spojí například s chytrými telefony, bezdrátovými sluchátky nebo notebooky. To však nic nemění na tom, že by americký gigant rád vstoupil na zcela nové pole. Podaří se mu dobýt trh s elektromobily?

Téma automobilu od Applu není úplnou novinkou, protože za posledních několik let jsme o velkých plánech v této oblasti mohli slyšet již několikrát. Nedávno se opět objevily na webu tomsguide.com zvěsti o vývoji automobilu Apple Car, a jako by to nestačilo, práce na něm se prý definitivně urychlily, nebo na to alespoň existuje jasný tlak zevnitř společnosti.

Nejzajímavější na tom všem se zdá být zmínka o míře autonomie vozidla. Původně se uvažovalo o dvou variantách, a to o částečně autonomním a plně autonomním vozidle. Apple se prý rozhodl o plné autonomii, kterou prosazuje nový vedoucí projektu Kevin Lynch, jenž nahradil Douga Fielda.

Anonymní zasvěcenci údajně uvedli, že ideálním výsledkem projektu Titan by bylo dosažení elektromobilu, u kterého nebude potřeba volant, a dokonce ani pedály. Taková vize je neuvěřitelně ambiciózní, a když se k tomu přidají zvěsti o údajných plánech na dokončení díla v roce 2025, je to prostě těžko uvěřitelné.

Takové zprávy vytvářejí dojem, že se Apple chce dostat na špičku na trhu s elektromobily, kde má konkurence zřejmě více zkušeností, a přesto nedosáhla takových výsledků. Na druhou stranu, v jistém smyslu chybí revoluce ze strany amerického giganta, který podle mnohých začal každý rok vydávat velmi podobné produkty a drží se bezpečných způsobů generování zisku.

Chce se Apple vrátit k revoluci na trhu?
Nelze popřít, že se v poslední době objevují zvěsti, které poukazují na potenciální obnovení chuti společnosti Apple k revoluci na trzích. Není to tak dávno, co renomovaný analytik Ming-Chi Kuo prohlásil, že Apple plánuje zpopularizovat technologii rozšířené reality natolik, že se iPhony stanou minulostí, a to vše během příštích 10 let.

Díky výše uvedenému dávají zprávy o ambiciózních plánech společnosti Apple, která údajně chce vytvořit elektromobily bez volantu, smysl. Společnost rozhodně nemá nedostatek kapitálu, otázkou spíše je, zda jsou její odborníci na takové výzvy připraveni.

Zdroj: tomsguide.com