Audi ve Formuli 1 se stává realitou. Bude se podílet i na záchraně planety

Přidat na Seznam.cz

Bývalý generální ředitel koncernu Volkswagen Herbert Diess začátkem května letošního roku oznámil, že Porsche a Audi se v sezóně 2026 připojí k Formuli 1.

Společnost z Zuffenhausenu má stále zájem o účast v nejžádanější třídě motorsportu, přestože její dohoda s Red Bullem na poslední chvíli padla. Co se týče automobilky se sídlem v Ingolstadtu, ta našla partnera v Sauberu.

Podle dnes oznámené dohody bude Audi dodávat Sauberu motory od sezóny 2026. Pro osvěžení, v tomto roce vstoupí v platnost nová sada předpisů, přičemž jedním z nejdůležitějších je přechod na zcela syntetické palivo pro spalovací motor. První testy se zcela novým motorem jsou plánovány na rok 2025.

V současné době vozy F1 závodí pouze na 10 procent obnovitelného paliva. Srdcem závodních vozů zůstane přeplňovaný 1,6litrový šestiválec. Je třeba zmínit, že předpisy F1 pro rok 2026 požadují zvýšení výroby elektrické energie až o 50 procent ve srovnání se současnou úrovní.

Audi plánuje koupit podíl ve společnosti Sauber, ale další podrobnosti nejsou v tuto chvíli k dispozici. Víme však, že pohonnou jednotku budou čtyři kruhy vyrábět v závodě Neuburg an der Donau v okrese Neuburg-Schrobenhausen. Sauber bude vůz konstruovat a vyrábět ve svém závodě ve švýcarském Hinwilu.

Zdroj: motor1.com