Audi A8L královny popu může být vaše. Právě se dostala do prodeje

Přidat na Seznam.cz

Audi A8 D3 s výkonným vznětovým motorem V8 je luxusní limuzína, kterou si dnes můžete pořídit za zlomek ceny nové. Ten však není levný. Cena je nadsazená kvůli jeho zajímavé minulosti a slavnému majiteli, píše server KGF Classic Cars.

Vůz, který vidíte na obrázcích, vypadá obyčejně jen na první pohled. Velký podíl na tom má nepříliš efektní černá barva. Ve skutečnosti se však jedná o zcela neobvyklý exemplář. Nejen kvůli prodlouženému rozvoru nebo vznětovému motoru V8 o objemu 4,2 litru, ale především kvůli jeho první majitelce Madonně.

Královna popu si tento vůz vyzvedla v showroomu Audi Bicester v roce 2005 a používala ho následujících pět let. Poměrně intenzivně, protože vůz za tu dobu najel 81 000 mil (130 000 km). Poté se dostal do sbírky Audi UK Heritage a stal se muzejním exponátem.

Nyní se Audi rozhodlo prodat část svých zásob. Na seznam se dostal i Madonnin bývalý model A8, který by mohl být lahůdkou nejen pro sběratele, ale i pro zpěvaččiny fanoušky. Důležité je, že vůz je údajně ve výborném stavu, až na pár škrábanců způsobených dotěrnými paparazzi.

Kdo si chce tento exemplář prohlédnout blíže, může se podívat na inzerát KGF Classic Cars. Cena je 24 995 liber, tedy asi 733 000 Kč. Docela dost, ale vzhledem k historii tohoto auta vlastně málo.

Zdroj: kgfclassiccars.com