Aston Martin odkládá elektromobil a je ve ztrátě, budoucnost však vidí pozitivně

Přidat na Seznam.cz

Aston Martin Lagonda, tradiční britský výrobce luxusních a rychlých automobilů, oznámil, že plánované uvedení svého prvního elektrického vozu (EV) odloží na rok 2026. Společnost se současně potýká s výraznými finančními ztrátami a nesplněním již tak snížených výrobních cílů.

Původně měl Aston Martin svůj první elektrický vůz představit v roce 2025 po uzavření dohody s americkým výrobcem luxusních elektromobilů Lucid, který má finanční podporu ze Saúdské Arábie. V rámci této dohody získal Lucid 3,7% podíl ve společnosti Aston Martin.

Výsledky za rok 2023 nebyly pozitivní

Aston Martin oznámil zpoždění svého prvního EV v rámci výroční zprávy, která také ukázala, že společnost nesplnila nedávno snížené výrobní cíle pro rok 2023. Společnost dodala dealerům 6 620, původní cíl byl 7 000 vozidel.

Toto snížení bylo způsobeno problémy se zvyšováním kapacity výroby nového královského GT, modelu DB12. Přestože zůstává společnost v červených číslech, podařilo se jí snížit ztráty.

Dva nové sportovní modely v roce 2024

Společnost tvrdí, že je na dobré cestě dosáhnout svých finančních cílů pro rok 2024, přičemž očekává značný nárůst ve druhé polovině roku díky uvedení dvou nových generací sportovních vozů. Máme se tak na co těšit.

Lawrence Stroll, výkonný předseda skupiny a kanadský miliardář, který je spoluvlastníkem Aston Martin a vlastní také tým Formule 1 Aston Martin, vyjádřil nadšení z budoucího rozvoje portfolia produktů. Kromě nedávno představeného modelu Vantage a pokračování programu speciálních vozidel očekává, že tyto a další inovace podpoří dosažení krátkodobých a střednědobých finančních cílů společnosti.

Zdroj: Breaking News