Apple integruje CarPlay do auta. Telefon bude mít přístup úplně ke všemu

Přidat na Seznam.cz

Apple chce, aby CarPlay přesahoval rámec obrazovky infotainmentu. Nyní má být více integrován do vozu, jak píše server The Verge.

Android Auto a Apple CarPlay jsou dva systémy, které umožnily integraci našich telefonů s informačním a zábavním systémem v nových vozidlech. To je velké zlepšení, protože umožňuje používat funkce telefonu na obrazovce ve vozidle bez dalších držáků. Nanejvýš je zapotřebí kabel a v některých případech už ani ten není potřeba.

V určitém okamžiku však Google udělal několik kroků vpřed a do telefonu integroval nejen Android Auto, ale také další funkce známé z Androidu, jako je obchod Play a Mapy Google. Apple nechce zůstat pozadu a oznámil, že jeho CarPlay bude také více spolupracovat s automobilem.

Nová generace Apple CarPlay připomíná widget Apple, který bude rozšířen nejen na obrazovku infotainmentu, ale na celý systém ve voze. Uživatelé využívající nový CarPlay budou moci získat informace o stavu vozu, dojezdu, z map, zkontrolovat počasí, zjistit stav baterie nebo ovládat klimatizaci. Systém se dokáže přizpůsobit různým velikostem obrazovky a připomíná rozhraní nového iPadu.

Další informace budou oznámeny koncem příštího roku

Jak víte, není to první přístup společnosti s jablkem v logu k problematice automobilů. O jejich prvním automobilu se mluví už dlouho, ale zatím z toho nic nebylo. Lze předpokládat, že představené rozhraní CarPlay bude k dispozici i v jejich vlastním voze.

Společnost Apple oznámila, že o její systém již projevili zájem výrobci automobilů. Mezi ně patří Ford, Jaguar-Land Rover, Polestar, Audi a další. Apple tvrdí, že 98 % všech nových automobilů již CarPlay má a 79 % uživatelů o této funkci před koupí vozu uvažuje.

Zdroj: theverge.com