Android Auto nám připomene, kde jsme zaparkovali auto. Hodí se to třeba na parkovišti v nákupním centru

Přidat na Seznam.cz

Android Auto představil novou funkci, která si zapamatuje polohu zaparkovaného auta. Díky tomu bude snazší auto najít.

Na velkých vícepodlažních parkovištích v nákupních centrech se stává, že je někdy obtížné najít v nich vlastní auto. Pokud si nepamatujete, kam jste ho zaparkovali, můžete jeho hledáním strávit spoustu času. S novou funkcí Android Auto však budou takové situace minulostí, protože jeho nalezení bude snazší.

Systém Android Auto právě obdržel mimořádně užitečnou novou aktualizaci, která zajistí, že uživatelé, kteří nechávají svůj vůz na obrovských parkovištích, nebudou mít problém s jeho nalezením. Nejnovější verze Map Google pro operační systém v autě nabízí uživatelům vozidla možnost zapamatovat si jeho polohu, jakmile dorazí do cíle. Pokud tedy zapomenete, kde je vůz zaparkován, stačí nahodit telefon, který vás k němu dovede jako na provázku. Není tedy nutné ručně ukazovat na místo, kam hodláte dojet, a vyvolávat ho jako parkovací místo.

Za zmínku stojí, že funkce pro ruční uložení místa parkování v Mapách Google je nabízena již několik let. Nyní však byla zpřístupněna i v systému Android Auto, což jistě potěší řidiče, kteří nebudou muset vytahovat chytrý telefon z kapsy, aby si uložili polohu svého vozu. Udělají to přímo z dotykového displeje zabudovaného ve středové konzole vozu.

Ještě bych dodal, že distribuce aktualizace, která novou funkci zavádí, teprve začala. To znamená, že ne každý uživatel ještě může tuto možnost využít a bude chvíli trvat, než se dostane ke všem.

Zdroj: AndroidPolice