Android Auto má nové požadavky. Na starších smartphonech již nebude fungovat

Přidat na Seznam.cz

Pokud používáte Android Auto na svém smartphonu připojením telefonu kabelem, nemusí to být nyní možné. Společnost Google totiž zvýšila systémové požadavky a staré smartphony mohou ztratit přístup.

V posledních měsících se objevilo mnoho nejasností ohledně systému Android Auto. Na jedné straně je v novějších systémech nedílnou součástí Androidu, na straně druhé od něj Google ustupuje ve prospěch režimu Auta v Asistentovi. Obecně aplikaci však stále využívají tisíce řidičů, a proto společnost s vypnutím otálí, informuje portál T3.

Pokud však máte starší chytrý telefon, můžete mít nyní také docela problém. Společnost Google v tichosti zvýšila systémové požadavky na aplikaci. Doposud stačil Android 6.0, zatímco nyní hovoříme o Androidu 8.0. Mluvíme samozřejmě o kabelovém připojení.

Pokud se připojujete bezdrátově, pravděpodobně se pro vás nic nezmění. Tato funkce stejně funguje pouze v novějších verzích systému (10 a 11), a to díky integraci Android Auto do operačního systému smartphonu.

Je samozřejmě těžké říci, zda Android Auto najednou přestane fungovat na vašich chytrých telefonech. Pokud však nefunguje správně, může to být způsobeno nekompatibilitou aplikace.

Zdroj: T3