Amazon kupuje rekordní várku nákladních vozidel na stlačený plyn od automobilky Iveco

Přidat na Seznam.cz

První várka 216 vozidel na stlačený zemní plyn je již dodána. Dalších 848 vozidel bude dodáno od poloviny roku 2022, píše portál ship2shore.it. Všechny budou vybaveny nádržemi o objemu 1 052 litrů a hlasovým asistenčním systémem Iveco Driver Pal, který využívá možností Amazon Alexa. Generální ředitel společnosti Iveco zdůrazňuje: „Tato technologie je jediná, která je k dispozici ve velkém měřítku pro snížení emisí.“

V nadcházejících měsících dodá automobilka Iveco společnosti Amazon celkem 1064 vozidel S-WAY na zemní plyn. Jedná se o impozantní zakázku zaměřenou na podporu evropských aktivit globálního giganta v oblasti elektronického obchodu. První várka 216 vozidel na CNG (stlačený zemní plyn) bude dodána okamžitě, zatímco dalších 848 vozidel bude na silnice nasazeno od poloviny roku 2022 a budou vybavena 1052litrovými nádržemi, které zaručí dojezd 620 km, a také systémem Driver Pal, palubním hlasovým asistentem, který Iveco nedávno představilo, a který představuje jakýsi most mezi oběma společnostmi, neboť je obohacen o funkce Amazon Alexa.

Gerrit Marx, pověřený generální ředitel skupiny Iveco, však samozřejmě zdůrazňuje především typ napájení vozidel zakoupených od společnosti Amazon, což, jak zdůrazňuje, „svědčí o schopnostech našich inovativních produktů a o našem houževnatém odhodlání dosáhnout cíle dekarbonizace dopravního sektoru do roku 2050“. Je to také proto, že řešení navržené společností Iveco „je jediným proveditelným a na trhu již dostupným řešením pro snižování emisí ve velkém měřítku“, neboť „nákladní vozidlo na stlačený zemní plyn poháněné biometanem může snížit emise CO2 až o 95 %, a tím účinně přispět k procesu dekarbonizace“.

Zdroj: ship2shore.it