Agrese proti elektromobilům roste, řidiči Tesly čelí v Americe útokům

Přidat na Seznam.cz

Majitelé vozů Tesla ve Spojených státech varují, že se stávají neúměrně častými oběťmi agresivních útoků na silnicích. Média spekulují o tom, že nenávistné projevy podněcuje přímo šéf společnosti Tesla Elon Musk. Agresivita vůči elektromobilům roste a může se jednat o širší opovržení vůči nim obecně, jak píše web CarScoops. Motivy však mohou být i politické.

Musk si rozhněval fanoušky

Řidiči vozů Tesla jsou běžně vytlačováni ze silnic nebo blokováni na dobíjecích místech, zjistil nedávný průzkum v americké Iowě. Ačkoli jsou majitelé vozů Tesla se svými vozy většinou spokojeni, mnozí si již dlouho přejí, aby byl generální ředitel společnosti méně kontroverzní. Přání zřejmě nepomohlo – Musk nedávno vzbudil velké vášně tím, že ovládl Twitter. Přitom zrušil zákaz Donalda Trumpa na této sociální síti, čímž vyvolal novou vlnu nesouhlasu. Tentokrát to ve Spojených státech schytal od liberálněji smýšlejících nadšenců do elektromobilů.

Nenávist vůči Tesle však nemusí být čistě dílem Elona Muska. Nepřátelství může být namířeno proti elektromobilům obecně. „Lidé nás vytlačují na dálnici, ukazují nám prostředníček a křičí na mě přes okna,“ říká Theresa Ramsdellová z amerického státu Washington. Její zkušenost není zdaleka ojedinělá, jak uvádí server The Guardian, který se rozhodl shromáždit další zkušenosti amerických motoristů.

Další uvádí, že situace ve Spojených státech se v jednotlivých regionech liší, ale že mnoho oblastí elektromobilům příliš nepřeje. „Potkáte někoho s velkým dieselovým pickupem, který rád vyjadřuje svou nelibost nad tím, že má elektromobil…,“ říká John Shevelew a další dotazovaný jeho slova jen potvrzuje.

Zatímco Tesla je z hlediska prodejů stále úspěšná, ostatní automobilky se stále více perou o slovo. Teprve čas ukáže, zda tento faktor bude mít vliv na to, jak se ostatní motoristé budou k vozům Tesla na silnicích chovat.

Zdroj: redakce, theguardian.com, carscoops.com