AAA AUTO v Polsku má problémy kvůli porušování práv spotřebitelů

Přidat na Seznam.cz

Mnozí z vás nevěděli, že kromě Slovenska a České republiky se působnost AAA Auto rozšířila i do Polska, kde má 14 poboček. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a spotřebitelů (ÚOKiK) má podezření, že AAA Auto neposkytla zákazníkům při rozhodování o koupi vozu přesné informace o jeho ceně, jak uvádí server Business Insider.

Předseda Úřadu pro ochranu spotřebitele Tomasz Chróstny zahájil řízení proti společnosti AAA Auto. Ten má podezření, že autobazar Autocentrum AAA Auto z Piaseczna může porušovat kolektivní zájmy spotřebitelů.

Neúplné informace o ceně vozu

Nedostatek úplných informací o konečné ceně vozu v době, kdy se zákazník rozhoduje o koupi vozu, je hlavní praktikou, kterou předseda úřadu zpochybnil. Za porušení práv spotřebitelů může být prodejci uložena pokuta až do výše 10 % ročního obratu a může být vyloučen z podnikání.

UOKiK reagoval na signály spotřebitelů, kteří uváděli, že prodej vozidel probíhá podle nesrozumitelných pravidel.

Neočekávané příplatky

„Spotřebitelé, kteří se rozhodli pro včasnou rezervaci vybraného vozu, až při návštěvě autocentra AAA Auto zjistili, že k prezentované ceně vozu je třeba připočítat příplatek ve výši přibližně 1 300 zlotých,“ informuje úřad., což je asi v přepočtu cca 6 700 Kč.

Prodejci uváděli řadu důvodů pro účtování poplatku, včetně poplatku za přípravu vozu, za dezinfekci vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a poplatku za kontrolu legálnosti vozidla.

Ceny se skrytou daní

To ale není všechno. Na webových stránkách, kde se společnost označuje za předního prodejce ojetých vozů ve střední a východní Evropě, jste mohli najít nabídky zdravotního pojištění a pojištění asistence, jejichž ceny nezahrnovaly daň ze zboží a služeb.

Zdroj: businessinsider.com