70 let řídil bez řidičského průkazu, než ho zastavila britská policie

Přidat na Seznam.cz

Sedm desetiletí bez řidičského průkazu a bez policejní kontroly. To je rekord Brita, který tvrdí, že začal řídit ve 12 letech a nikdy neměl nehodu, píše server Independent.

Unikátní příběh se dostal na světlo světa díky policejní stanici Bulwell v Británii, jejíž policisté celou situaci popsali na sociálních sítích. Začalo to docela jednoduše. Policisté se rozhodli zkontrolovat řidiče mini před jedním z obchodů s potravinami. Při kontrole se však ukázalo, že starší muž nemá řidičský průkaz. Ne proto, že by ho ztratil – žádný takový dokument totiž vůbec neměl.

Přímo přiznal, že začal řídit ve 12 letech, což znamená, že za volantem strávil více než sedm desetiletí. Zatím neměl žádné policejní kontroly, nehody ani havárie, takže jeho tajemství nevyšlo najevo. Až dosud.

Případné právní důsledky britská policie neoznámila. Dá se však předpokládat, že 83letý muž už za volant pravděpodobně nesedne. Pokud se ovšem nerozhodne znovu pokoušet osud, i když vzhledem k tomu, jak dlouho mu to vycházelo, je možné, že se jeho limit štěstí vyčerpal.

Zdroj: independent.co.uk