5 přestupků, které by měla policie pokutovat

Přidat na Seznam.cz

Často se setkáváme s přestupky, kterých si policie nevšimne. Tady je seznam těch, které nám vadí.

Jízda v levém pruhu

Věčné téma. Řidič jede v levém pruhu, pravý pruh je volný, ale neodváží se přejet. Pokud ho sledujete, neodbočuje. Pokud na něj zablikáte světly, může vás trochu zbrzdit. Prostě idiot. A málokdy je takový přestupek potrestán, což je důvod, proč se ho dopouští tolik řidičů. Ironií je, že se přestupky překročení rychlosti pravidelně objevují na policejním Facebooku.

Nedostatečné osvětlení

Znáte to. Začíná se stmívat nebo právě začalo hustě pršet a vozidlo před vámi nebo protijedoucí vozidlo nemá rozsvícená potkávací světla, přestože to zákon vyžaduje. Díky bohu za LED světla pro denní svícení, díky nimž jsou tito ignoranti vidět alespoň zepředu. Osobně jsem však ještě neviděl řidiče, který by byl za takový přestupek pokutován, nebo alespoň zastaven a varován!

Bezohledné parkování

Pokud zastavíte v zóně se zákazem parkování nebo na místě, kde není dovoleno parkovat, a je to blízko centra, budete s největší pravděpodobností odtaženi. Ale pokud někdo zabere dvě místa na pozemku, můžete dostat vynadáno, to je vše. Za takový přestupek se neukládá žádná pokuta. A tak vám někdy nezbývá než hledat jiné místo.

Svítí jen jedno světlo

Opět něco, s čím se setkal každý. V noci proti vám jede auto a vy máte dojem, že je mnohem dál, ale jakmile se k němu přiblížíte, zjistíte, že má rozsvícené jen jedno světlo. To je obzvláště nebezpečné, pokud se rozhodnete předjíždět a špatně odhadnete vzdálenost protijedoucího vozidla.

Dýmovnice

To se týká starých dieselových a obvykle čipovaných aut, která při akceleraci vytvářejí kouřovou clonu, znečišťují životní prostředí a znepříjemňují život chodcům a cyklistům i autům jedoucím za nimi. Přitom je jasné, že v tomto stavu by prostě neprošly řádnou STK/EK. Tyto vozy jsou však pokutovány jen zřídka.