5 nejlepších způsobů použití WD40 v autě II.

Přidat na Seznam.cz

WD-40 je jedním z legendárních výrobků, které se staly nepostradatelnými prakticky v každé domácnosti. Podle výrobců má tento mazací sprej více než 2000 použití – od udržování zahradního nářadí bez rzi až po odstraňování lepidla z vlasů, píše server Detail Xperts. Věděli jste například, že WD-40 je užitečný také při úpravě automobilů? Zde je 5 způsobů použití WD-40 pro vaše auto.

Odstranění nečistoty a koroze

WD-40 dokáže zázraky, pokud jde o odstraňování ztvrdlé špíny na kovových a lakovaných površích vašeho vozu. Poté přípravek naneste přímo na znečištěná místa a nechte jej několik minut pronikat do špíny. Poté místa vydrhněte kartáčem s měkkými štětinami. Otřete utěrkou z mikrovlákna.

WD-40 je skvělým prostředkem proti korozi a rzi na kovových površích vašeho vozu. WD je zkratka pro Water Displacement (vytlačování vody). Proto když jej nastříkáte na povrchy, jako je podvozek a kola, pokryje je olejem, který úspěšně udržuje rez na uzdě. Navíc je to užitečné zejména pro majitele vozidel, kteří žijí v blízkosti moře. Především se také doporučuje používat v zimním období, kdy je známo, že silniční sůl urychluje rezavění kovu.

Odstranění mízy stromů, ptačího trusu a hmyzu

Tyto nečistoty se mohou leptat a poškozovat lak automobilu, pokud jsou ponechány příliš dlouho. WD-40 zkrátka tyto nečistoty šetrně odstraní, takže nemusíte hledat žíravé, obecné čisticí prostředky, které byste na lak použili.

Odstranění samolepek a jemných škrábanců

Všichni víme, jak těžké je odstranit staré samolepky a obtisky z nárazníku, aniž by na nich zůstaly lepkavé zbytky. WD-40 je ideální přípravek, který této frustraci učiní přítrž! Postřik z této značkové modrožluté plechovky vám tedy umožní šetrně odlepit samolepky a obtisky. Kromě toho jej můžete použít také k odstranění žvýkaček z různých povrchů vozu.

Péče o kola a pneumatiky

WD-40 má mnohostranné využití pro kola a pneumatiky vašeho vozu. Kromě toho jej můžete použít k odstranění brzdového prachu z opravdu špinavých kol, abyste jim dodali dobrý lesk. Kromě toho se s ním můžete zbavit oxidace z kol a odstranit dehet z gumy, takže vaše vozidlo bude mít lesklé pneumatiky.

Čištění koberců a čalounění

Pokud jsou vaše gumové koberce pokryté dehtem; na čalounění máte stopy po pastelkách, mastné otisky prstů od jídla; nebo máte na sedadlech přilepené žvýkačky, můžete k vyčištění postižených míst použít WD-40. Stačí tedy nanést WD-40 a hadříkem jemně setřít tyto nečistoty nebo stopy.

WD-40 má především mnohostranné využití a při čištění vašeho vozu se může docela hodit. Používá se dokonce v prémiové péči o auto pro výše uvedené použití 2 a 3. Nepoužívejte jej však jako náhradu za správné auto detailingové přípravky na čištění laku, kol a pneumatik, protože tyto přípravky mají speciální ochranné a zlepšující vlastnosti, které WD-40 nemá.

Zdroj: detailxperts.net