285 000 uživatelů Tesly si zakoupilo přístup k autonomnímu řízení a počty stále rostou

Přidat na Seznam.cz

Poslední týdny nebyly pro společnost Tesla nejlepší. Zejména na světových akciových trzích. Přesto se značka může těšit z mnoha důvodů, v neposlední řadě z rekordního počtu předplacených „příslušenství“.

Tesla shrnula své úspěchy v roce 2022 sérií příspěvků na Twitteru. Výrobce se mimo jiné pochlubil zvýšenou výrobou v závodech Giga Texas a Giga Berlin nebo dosažením rekordní výroby 4680 bateriových článků týdně. Velkým překvapením je také počet aktivních předplatitelů systému autonomního řízení.

Zástupci společnosti Tesla tvrdí, že službu již využívá více než 285 000 beta testerů, kteří si museli připlatit několik až několik tisíc dolarů (cca desítek tisíc Kč) za další funkce. Ještě před rokem byl počet uživatelů systému pouhých 60 000, dnes je jich téměř pětkrát více.

Obliba autonomního řízení proto exponenciálně roste. Pro společnost Tesla je to dobrá zpráva nejen kvůli dalším ziskům, ale také kvůli dalším údajům, které umožní systém vylepšit.

285 000 uživatelů zní působivě. Stále je to však výrazně méně, než Elon Musk předpovídá. Do poloviny příštího roku by jich americký vizionář rád dosáhl jednoho milionu. Zda se mu to podaří, ukáže čas.

Zdroj: redakce, Carbuzz