220 Kč měsíčně za vyhřívaný volant? Takto vypadá předplatné BMW

Přidat na Seznam.cz

Vyhřívaný volant 240 Kč, asistent dálkových světel 210 Kč, systémy podpory řidiče 980 Kč měsíčně. Chcete-li vše, můžete si k měsíční splátce připočítat opravdu značnou částku. To je podle BMW budoucnost, jak píše server Motor1.

Předplatné je trvalou součástí moderního světa. Kdo z nás neplatí pravidelné měsíční poplatky za přístup k určitým službám. Netflix, Amazon Prime a Spotify jsou jen některé příklady. Ať už se nám to líbí, nebo ne, předplatné se stále více prosazuje i ve světě automobilů, příkladem je BMW.

Stačí navštívit online obchod BMW ConnectedDrive, abyste se přesvědčili, že výbava vozidla nezávisí jen na tom, co je v něm namontováno z výroby. Za používání některých funkcí si nyní musíte připlatit. Ať už jednorázově, nebo formou měsíčního předplatného – budoucnost je dnes, i když se to pravděpodobně nebude líbit každému.

Zájemci si mohou například zvolit vyhřívaný volant za „pouhých“ 240 Kč měsíčně nebo vyhřívaná sedadla za dvojnásobek této částky. Automatická dálková světla stojí také 210 Kč a za 980 Kč měsíčně získáte přístup k Driving Assistant Plus.

K dispozici je také roční předplatné. Například dopravní informace v reálném čase za 1 800 Kč/12 měsíců nebo možnost aktualizovat mapy přes USB za 1 560 Kč/12 měsíců. V horní části seznamu se však nacházejí „doživotní“ funkce, které vyžadují jednorázové odemknutí. Například umělé zesílení zvuku motoru BMW IconicSounds Sport za 3 900 Kč, adaptivní tempomat za 23 260 Kč nebo adaptivní sportovní odpružení M za 11 600 Kč.

Je samozřejmé, že komponenty potřebné pro tyto položky jsou již fyzicky přítomny na palubě. Chybí pouze několik řádků kódu, které se po zaplacení odemknou na dálku. Jak vidíte, nejedná se vždy o haléřové částky.

Co si o tom myslí zákazníci? Průzkum, který provedla americká společnost Cox Automotive mezi několika stovkami lidí, ukázal, že 75 % respondentů by si po koupi vozidla nechtělo připlácet za další funkce. Upřednostňují, aby bylo vybavení zahrnuto v kupní ceně.

Zdroj: BMW, guideautoweb.com, motor1.com