14 metrů dlouhý a se čtyřmi motory. To je největší Hummer na světě

Přidat na Seznam.cz

Hummer H1 je příliš malý? To nikdy nikdo neřekl, až nakonec přišel arabský šejk, který měl na věc zřejmě jiný názor. Právě jemu vděčíme za výtvor, který vidíte na obrázcích. Je třikrát větší než originál, napsal server PowerNation.

Hamad bin Hamdan Al Nahyan je šejk z Abú Dhabí. Stejně jako mnoho jiných bohatých lidí rád rozhazuje své peníze na velkolepé projekty, a protože je fanouškem automobilů, obvykle mají motor a čtyři kola. Miliardářova sbírka zahrnuje mnoho úžasných sériových i upravených vozů. Zajímavostí je, že se může pochlubit největší sbírkou vozidel s pohonem všech kol na světě.

Nedávno se k této skupině připojil další zástupce. Není to jen tak ledajaké auto, protože je 14 metrů dlouhé, 6,5 metru široké a přes 5,8 metru vysoké a ve skutečnosti jde o obrovskou repliku Hummeru H1. Přestože je vozidlo třikrát větší než originál, stále jezdí. To je zásluha čtyř dieselových motorů, jednoho pro každé kolo.

Jako by to nestačilo, vypadá skvěle. Hamad bin Hamdan Al Nahyan je náročný zákazník, a tak se vzhled velkého Hummeru příliš neodchyluje od originálu. Zvenčí, protože kabina je úplně jiný příběh. Nepřipomíná automobil, ale spíše dům na kolech. Je zde prostor k odpočinku a dokonce i koupelna.

Podrobné technické údaje a konstrukční detaily bohužel zůstávají záhadou. Soudě podle videí a fotografií na webu je však velký Hummer pravděpodobně bez jakéhokoli odpružení, takže se pravděpodobně nebude jednat o příliš pohodlnou konstrukci. Působí však neuvěřitelným dojmem, a o to jde především.

Zdroj: powernationtv.com