Zlato rozhodně není špatnou investicí

Přidat na Seznam.cz

Pokud hledáte možnost jednoduchého a nepříliš namáhavého přivýdělku, můžete si zkusit najít nějakou vhodnou brigádu, případně se vrhnout do světa investic, což je ještě lepší.

Pravda, budete k tomuto účelu potřebovat počáteční kapitál, ale jakmile ho jednou získáte, můžete si přijít na slušné peníze, a sice třeba investicí do zlata.

Peníze

Jak již bylo řečeno výše, abyste mohli nakoupit investiční zlato, budete potřebovat peníze. Ideální je k tomuto účelu použít finance, jež máte odložené bokem a dodnes jste nevěděli, co s nimi dělat.

Určitě byste si kvůli nákupu zlata neměli půjčovat, případně využít peníze už jednou určené pro jiné účely. I když je zlato stabilní komodita, není úplně nereálné na něm dost prodělat. Zvláště patříte-li v oboru investic ještě k zelenáčům.

Čekejte na krizi

Koupit zlato je dobré víceméně kdykoliv během ekonomické konjunktury. V dobách hojnosti bývá nejlevnější. Pak už jen stačí čekat na vhodnou příležitost k prodeji. Nebojte se, ta dříve či později přijde, stačí jen sledovat burzu.

Drobným investorům nahrávají do karet hlavně velké krize, kdy cena zlata strmě stoupá. Nemusí se ovšem jednat pouze o velkou krizi, často stačí i něco menšího, pro běžného člověka skoro nepostřehnutelného, třeba hurikán či povodeň v místě těžby. Nedostatek zlata pak zcela logicky vyžene jeho hodnotu nahoru.

Mince jsou často výhodnější

Nakoupit se běžně dají slitky nebo mince. Každý ví, jak vypadá mince, ovšem ani slitky nejsou pro většinové obyvatelstvo ničím neznámým. Jedná se v podstatě o menší cihličky. Ty však mají mnohdy skutečně velkou cenu, často i přes milion.

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.