Zastřešení na zahradu se hodí vždy

Přidat na Seznam.cz

Mít na zahradě byť i menší venkovní posezení, je rozhodně velkou výhodou. Nejenže na čerstvém vzduchu lépe tráví, ale také díky tomu můžete pořádat různé zahradní večírky. Aby však bylo vše dokonalé, je dobré disponovat mimo nábytku i vhodnou střechou. Ta může mít více forem.

Na plachtu zapomeňte

Nejlevnějším, ne však nutně nejideálnějším řešením je nepromokavá plachta. Její cena není kdovíjak závratná a při její instalaci se příliš nevyčerpáte. Problém je, že nevypadá příliš dobře. Přeci jen by měla být zahrádka alespoň trochu reprezentativním místem a natažením plachty byste do toho akorát hodili vidle.

O něco lepší jsou party stany, avšak ani ty nejsou po designové stránce kdovíjak úžasné. Navíc už jsou o dost dražší než obyčejné plachty.

Daleko lepší volbou, i když finančně náročnější, jsou zahradní altán dřevěný, potažmo pergola dřevěná. Jedná se o konstrukce, které jsou nejen na českých dvorcích a zahrádkách jako doma a do toho prostředí rozhodně patří.

Ideální přístřešek

Pokud máte na pozemku místa na rozdávání, bude pro vás altán vhodnou volbou. Altány obvykle zabírají více místa než pergoly, nicméně nabízejí nejen zastřešení, ale také podlahu. Nemusíte tak pracně budovat terasu, dostanete ji už se střechou.

Pergoly se dají použít nejen samostatně, ale i jako součást domovní terasy. Jde o konstrukčně jednodušší stavby než altány, což se odráží i na jejich nižší ceně.

Tu můžete ještě snížit. Stačí si vybrat některý z již vyrobených prefabrikovaných modelů. Z mnoha dobrých důvodů je však lepší zvolit si zastřešení na míru. Přeci jen tak získáte přesně takový produkt, který vám bude po všech stránkách vyhovovat, a to za několik tisícovek navíc určitě stojí.

Ušetřit pak lze také na montáži, kterou si každý může zařídit sám. I větší pergoly a altány se totiž dají složit během pár hodin, zvláště se šikovnými pomocníky.