Varovné systémy se mění. Jaký má vaše obec?

Přidat na Seznam.cz

V dnešní době se již asi každý zamyslel nad tím, jestli a jak fungují varovné systémy ve městech a obcích. Spoléhat se na moderní online média a sociální sítě v době krize nejde. Varovný signalizační systém má smysl i dnes. Dodává jej ELMIK.

Siréna, dříve rotační, dnes již elektronická, rozhodně není jediným prvkem moderního varovného systému. Systém varování obyvatel je dnes tvořen nejen elektronickou sirénou, ale rovněž různými lokálními výstražnými systémy, jako je srážkoměr nebo hladinoměrné čidlo. Jeho součástí je též bezdrátový informační systém BIS.

Pro hlášení pomocí systému BIS již není nutné hlásit pouze přes mikrofon ústředny

Hlásit jde odkudkoliv s použitím telefonního modulu. Zcela jednoznačně se zvýšila kvalita přenosu mluvené slova i hudbu. Systém nově umožňuje obousměrnou komunikaci s pomocí schváleného koncového prvku JSVV.

Bez nákladu navíc

Obce s menšími rozpočty, ale ani ty velké, se nemusí obávat zvýšených nákladů za servisování takto sofistikovaného zařízení. Většina zásahů je možná vzdáleně přes servisní počítač, což výrazně snižuje náklady na servisní zásahy. Samotné financování pořízení BIS lze pak financovat z evropských a národních dotačních programů a firma ELMIK je schopna k žádosti zpracovat veškerou projektovou dokumentaci zdarma pro získání dotace.

Varovný systém BIS lze navíc používat univerzálně, nejen k vyhlašování v případě krizových situací. Hodí se i pro běžná obecní hlášení. Varování je tento systém schopen zajistit i v místech, kde není pokrytí mobilním signálem či není signál stávajícího obecného rozhlasu.

O společnosti ELMIK

Společnost ELMIK dodává kvalitní rozhlasy pro města a obce drátové i bezdrátové. Zajišťuje jejich projektování, repase, záruční i pozáruční servis. Tyto systémy jsou využívány a patří k tradičnímu koloritu měst a obcí. V dnešní době se ještě výrazněji vrací i potřeba funkčních varovných systémů nejen před živelnými pohromami, ale i pro další ochranu obyvatel.